Mobil Uygulama Yazılımı Nedir? | Nasıl Yapılır?

Mobil uygulama yazılım; cep telefonu ve tabletlerde kullanılabilmesi için özel olarak geliştirilen yazılımlardır. Yani bir mobil cihazda çalışan tüm uygulamalar özel yazılımlar sayesinde geliştiriliyor. Bu cihazlarda mobil yazılımların işletim sistemine göre cihazlar geliştiriliyor.  En yaygın olarak kullanılan mobil yazılım seçenekleri IOS, Android ve Windows tabanlı işletim sistemleridir.  Bu yazılımlar ile aklınıza gelebilecek her türlü yazılım mobil cihazlarda çalışabilir.

İnternet kullanıcıları normal şartlarda bir web sitesine ya da işletmeye ulaşırken arama motorlarını aracı olarak kullanıyorlar. Arama motorları ile işletmelere erişim sağlamak mümkün oluyor. Ancak mobil uygulama yazılım ile web sitelerine arama motorları olmadan direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz. Bu sayede daha hızlı ve pratik bir şekilde işlem yapma fırsatı olur.

Mobil cihaz kullanımı her geçen gün artıyor. Bu yüzden işletmeler de mobil yazılımlara yönelik her türlü yatırımı yapmaya çalışıyorlar. Yazılımlar sayesinde işletmeler de hedef kitlesine çok daha kolay erişim sağlayabiliyor. Mobil uygulamaların erişilebilir hale gelmesi adına kaliteli ve kullanıcı odaklı bir uygulamaya sahip olmanız gerekiyor. Bunun için de doğru yazılım sistemi ile mobil uygulamaya sahip olmalısınız.

Mobil uygulama yazılım İstanbul konusunda bir ihtiyacınız varsa ZR Bilişim her zaman size yardımcı olacaktır. Hemen ekibimizi arayarak detaylı bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Neden Mobil Uygulama Yazılım?

İnsanlar gün içinde ortalama 2-3 saat mobil cihazlarda vakit geçiriyorlar. Yapılan araştırmalar Türkiye’de ortalama bir internet kullanıcısı 150-200 kez arasında cep telefonunu kontrol ediyorlar. Gün içinde cep telefonlarında mobil uygulamalara harcanan süre %65 civarında oluyor. Mobil cihaz kullanıcılarının %78’i ürün sipariş etmek adına mobil cihazlara başvuruyor. Bu durum dikkate alındığında mobil uygulama yazılım sistemlerinin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.

Yani mobil yazılım bir işletme için artık zorunluluk veya lüks olmaktan ziyade bir ihtiyaç haline geliyor. Mobil uygulamaya sahip bir işletme web sitesine göre müşterilerine daha yakın olabilir. Bu yüzden birçok işletme ister küçük ister büyük bir işletme olsun mobil uygulama yazılım alanında yatırım yapıyor.

Markalar potansiyel müşterilerine daha iyi hizmet sağlamak ve sektörde öne çıkmak için mobil uygulamalara yönelik destek alıyor. Mobil uygulamalar ile birlikte geniş bir kitleye hitap edebiliyorsunuz. Aynı zamanda mobil yazılım bildirimleri sayesinde web sitenize göre anlık bilgilendirmeleri daha etkin şekilde yapabiliyorsunuz.

Mobil uygulama yazılım konusunda her zaman ZR Bilişim ekibi ile görüşebilirsiniz.

Mobil Uygulama Yazılım Önemi

Mobil uygulama teknolojileri her geçen gün gelişiyor. İnternet kullanıcılar mobil uygulamalar ile daha hızlı ve pratik şekilde aradıkları her detaya kolayca erişim sağlayabiliyorlar. Özellikle mobil uygulama yazılım uygulamaları insanlara zamandan tasarruf etmeyi sağlıyor. Mobil uygulamalar hem küçük hem de büyük ölçekli işletmelerin reklam, tanıtım, pazarlama gibi alanlardaki faaliyetlerini yürütmesinde çok verimli oluyor.

İnternet kullanıcıları kendi mobil uygulamaları ile firmalara çok daha kolay ulaşabiliyor. İnsanlar faydalı gördükleri ve ihtiyaçlarını karşılayan mobil uygulamaları aktif şekilde kullanabiliyorlar. Özellikle çok uzun süre girmediğimiz mobil uygulamaları dahi telefondan silmiyoruz. Bu yüzden mobil uygulama her zaman erişim için cihazlarda hazır bekliyor.

Mobil uygulama yazılım ile işletmeler kendi reklamlarını ve kampanyalarını hiçbir ücret ödemeden gerçekleştirebiliyor. Markalar tüm kitlesine yüksek dönüşüm oranı ile mobil uygulama üzerinden ulaşabiliyor. Özetle reklam boyutunda mobil uygulamalar çok verimli yatırım alanlarıdır.

Mobil uygulama yazılım İstanbul konusunda bilgi almak için ZR Bilişim’i hemen ziyaret edin veya iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşın.