CRM Nedir? | Ne İşe Yarar? | Kullanım Alanları

Landing-Home-Demo-11-Image

CRM, işletmelerin müşterileri ile gerçekleştirdikleri tüm etkileşimlerin kayıt altına alınmasıyla elde edilen verileri kullanarak ticari ilişkilerin daha güçlü hale gelmesini ve kazanç oranının artmasını sağlayan strateji, teknoloji ve tüm faaliyetlerdir. Türkçede “Müşteri İlişkileri Yönetimi” olarak da nitelendirilebilir. Bu kavram bilgi teknolojileri odaklı olarak anlaşılabilir.

Başarılı bir CRM yazılımı markanızın kurumsal bir anlayışa kavuşmasında çok önemlidir. Günümüzde yapılan pazarlama faaliyetlerinde müşteri odaklı satış yapma ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutma önemlidir. Bunu da uzun süreli müşteri ilişkileri ve müşteri sadakati ile yapabilirsiniz. Müşteri bağlılığını sağlayabilmek için gerekli olan verileri profesyonel bir bakış açısıyla optimize etmeniz gerekecektir.

İşletmeniz için CRM yazılım ve projelerinizde kişisel ihtiyaçlarınıza cevap veriyoruz. Ancak markanızın geleceği için CRM terimini salt bir yazılım ürünü olarak görmemelisiniz. Teknolojiyi kullanarak markanızı ileriye taşıyacağınız birçok sağlam veriyi anlamlandırabilir ve elinizde tutabilirsiniz.

İşletmelerin CRM başarısı için danışmanlık görevi sisteme geçişte çok önemlidir. Bu konuda ZR Bilişim ekibi sizlere tüm alt yapısı ve profesyonelliğiyle destek olacaktır. Bu projeyi aktif bir şekilde yürütebilmeniz adına CRM felsefesini yürütebilmeniz adına da sizlere destek olacağız.

CRM Ne İşe Yarar, Neden Önemlidir?

CRM sistemi işletmelerin müşterileriyle gerçekleştirdikleri tüm işlemleri kayıt altına almasını sağlamaktadır. Markanıza özel bir CRM çözümü ile müşterilerinizle kurduğunuz ilk irtibattan satış sonrası desteğe kadar tüm ilişkileri takip edebilirsiniz.

İşletmenizde yönetici olarak görev yapan personelleri bu sistem sayesinde satış organizasyonlarınızı tek bir sistem üzerinden başarılı bir şekilde yönetebilir. Burada satış ekipleriniz teklifler hazırlayabilir, siparişlerini durumunu takip edebilir, daha önceki satışlar incelenebilir ve istedikleri zaman müşterilerle ilgili tüm verilere erişim sağlayabilirler.

Müşterilerinizle gerçekleştirilen çok sayıda mail ve excel dosyaları ya da elle yazılan notlar bilgiye ulaşmanızı zorlaştıracaktır. CRM sayesinde tüm bilgileri düzenli bir şekilde kayıt altına alabilirsiniz. Ayrıca sistem üzerinde tüm personeller yetkili olduğu ve gerekli olan bilgilere anlık olarak erişim sağlayabilir.

Bir müşteriniz işletmenizle iletişime geçtiğinde personelinizin bilgisi olmasa dahi ekrandan kayıtlara ulaşarak profesyonel hizmet anlayışınızı sürdürebilir. Ayrıca müşteri talepleri sisteme kayıt edilerek tüm personellerin görmesi sağlanabilir. CRM sistemi sayesinde tüm ekipleriniz müşteriyle konuşulan konular hakkında bilgi sahibi olabilir. İşletmenizin iş akışının hızlanması ve verimli çalışabilmek için markanızın ihtiyaçlarına özel bir CRM sistemine sahip olmanız çok önemlidir.